Dance Studio

Art of Move

Renomowana szkoła tańca w Poznaniu, którą wyróżnia przyjazna i bezstresowa atmosfera podczas zajęć.  Szkoła tańca Poznań Art Of Move zapewnia naukę tańca dla młodzieży i dorosłych w postaci zajęć stacjonarnych lub cyklicznych warsztatów weekendowych.

Każdy kurs tańca z naszej oferty to połączenie treningu i dobrej zabawy. Uczestnicy zajęć mogą poświadczyć, że inna szkoła tańca w Poznaniu nie gwarantuje takiej satysfakcji.

Witaj w Art of Move. Pisz śmiało: biuro@artofmove.pl

Warsztaty z modernu w Art of Move 31.05

Warsztaty z modernu w Art of Move 31.05

Rozpoczął się: Sobota, 31/05/2014, 11:00
Zakończył: Sobota, 31/05/2014, 18:00
Odbył się w: Studio Tańca Art of Move
Relacja:

Tej techniki na warsztatach weekendowych w naszym studio jeszcze nie było. Technika nie łatwa i zdecydowanie dla wytrwałych 🙂
Modern zyskał swoją popularność całkiem niedawno, mylnie był uznawany za jeden z tańców jazzowych. Jest przede wszystkim odmianą taneczno-ruchową, w której tancerz pokazuje swoje emocje.

Charakterystyczną cechą modern dance są płynne ruchy zaczerpnięte z klasyki i ułożenie stóp zaczerpnięte z tańca jazzowego. W modern dance mamy do czynienia z dużą ilością wyskoków, które są wykonywane bardzo delikatnie i zwinnie.
Modern Jazz to styl tańca nowoczesnego, u którego podstaw leży balet. Oparty jest na przeciwnościach: wznoszenie i opadanie, przyspieszanie i zwalnianie, równowaga i upadek. Jego cechy charakterystyczne to rytmiczna izolacja (wykonywanie niezależnych ruchów poszczególnych części ciała), dynamika i energia oraz miękkie, długie ruchy. Modern Jazz rozwija koordynację, pozwala na wyrażenie drzemiących w nas emocji wykorzystując naturalne ruchy i możliwości ludzkiego ciała.

Kogo zaprosiliśmy do współpracy?
Otóż dwójkę znakomitych tancerzy z poznańskiego środowiska:
Paulina Jaksim i Paweł Malicki (dorobek taneczny naszych gości poniżej:)

2Paulina – rozpoczęła edukację w zakresie tańca w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie, gdzie miała okazję zdobywać swoje pierwsze doświadczenie sceniczne na deskach Teatru Wielkiego w Warszawie. Występowała w Ogólnopolskim Konkursie Baletowym w Gdańsku, do którego była przygotowywana pod okiem Ewy Głowackiej oraz Zofii Rudnickiej. W 2012 roku ukończyła CODARTS, University of Arts w Rotterdamie w Holandii na wydziale tańca współczesnego, gdzie prezentowała repertuar takich choreografów takich jak Natcho Duato, Regina van Berkel, Jerome Mayer oraz Isabelle Chaffaud, Mauro Bigonzetti, Roni Havner oraz Guy Weizman, Nadia Perlov a także Itzik Galili We wrześniu 2012 roku dołączyła do Polskiego Teatru Tańca. Występuje w spektaklach m.in: „Minus 2” (chor. Ohad Naharin), „The Unknown – Niewiadoma” (chor. Paweł Malicki), „Maathai” (chor. Niels Claes), „Public Space” (chor. Karol Miękina), prologu projektu jubileuszowego pt. „XL. Polski Teatr Tańca wczoraj i dziś. Conrad Drzewiecki – in memoriam. Artyści wczoraj i dziś.”, „Szkoda, że Cię tu nie ma” (chor. Ewa Wycichowska), „Volta” (chor. Andrzej Adamczak) oraz „Czterdzieści” (chor. Jo Strømgren).

szoloduopawelmalickiPaweł – swoją taneczną drogę zaczął od Studia Tańca Współczesnego „Plus”, działającego przy Konińskim Domu Kultury, gdzie próbował wielu technik tanecznych: taniec ludowy, show dance, disco – dance, modern, taniec współczesny, a także gimnastykę i akrobatykę. Uczestnik wielu warsztatów i festiwali (Konin, Kalisz, Warszawa, Łódź, Bytom). Jest absolwentem Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury w Kaliszu, na kierunku taniec współczesny. W latach 2004 – 2006 tancerz Teatru Tańca Alter, gdzie pod okiem Witolda Jurewicza doskonalił swój warsztat, poznawał tajniki tańca współczesnego. Od maja 2006 – adept, a od 2009, po uzyskaniu dyplomu Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu – tancerz Polskiego Teatru Tańca. Obecnie pracuje w PTT nas stanowisku koryfeja. Występuje m.in. w spektaklach: „Walk@ karnawału z postem”, „Carpe Diem”, „Wiosna–Effatha”, „Spotkania w dwóch niespełnionych Aktach”, „Szkoda, że Cię tu nie ma” (chor. Ewa Wycichowska), „Minus 2” (chor. Ohad Naharin), „The Outline” (chor. Karolina Wyrwał), „Alexanderplatz” (chor. Paulina Wycichowska), „Wo-man w pomidorach” (chor. Yossi Berg), „Lato – Red Sun” (chor. Thierry Verger), „Trzy siostry – wyobrażenie” (chor. Andrzej Adamczak) oraz „Czterdzieści” (chor. Jo Strømgren).

W ramach Atelier Polskiego Teatru Tańca Paweł rozwija swój talent choreograficzny – współtwórca choreografii „Kilka kroków (d)o miłości”, oraz autor choreografii spektakli: „Mat”, ”Secondhand” i „The Unknown – Niewiadoma” oraz „Hello, Stranger!”. Prowadzi warsztaty w wielu miastach w Polsce (Konin, Zielona Góra, Piła), a od 2008 roku jest pedagogiem Otwartych Zajęć Tańca Współczesnego oraz Międzynarodowych Warsztatów Tańca Współczesnego w Poznaniu. Pedagog w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Poznaniu oraz na wydziale Tańca Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu. Laureat indywidualnej nagrody na Międzynarodowych Prezentacjach Tańca Kalisz 2006; Laureat nagrody „The best duo performance” na międzynarodowym konkursie „Solo & Duo Festival” Budapeszt 2008 za własną choreografię „46”. Choreografia ta przyniosła mu również pierwszą nagrodę w stypendialnym konkursie Telewizji Polskiej „Dolina Kreatywna” w 2009 roku. W 2009 roku otrzymał wyróżnienie dla najpopularniejszego artysty scen poznańskich w plebiscycie publiczności „Biały Bez”. Jest absolwentem wydziału pedagogiki na specjalności: Wychowanie przedszkolne i nauczanie początkowe. W 2013 uzyskał dyplom choreografa na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, specjalność Choreografia i teoria tańca. Poza tańcem próbuje swoich sił w sztukach plastycznych (rysunek i malarstwo olejne). Interesuje się również ikonami oraz sztuką ikonopisania.

W 2013 roku otrzymał on stypendium z programu „Młoda Polska”, przyznawanego artystom do 35. roku życia, odznaczających się wybitnymi osiągnięciami w swojej dziedzinie sztuki.