Agnieszka Algemissel

Agnieszka - z wieloletnim stażem tanecznym i instruktorskim (uczy od 2010 roku). Odpowiedzialna za stworzenie nurtu kizombowego i bachatowego w Poznaniu oraz jego rozwoju w Polsce. Wyszkoliła pokolenia świetnie tańczących ludzi w obydwu stylach, którzy następnie mogli stawiać własne kroki w dalszej eksploracji świata tanecznego.

Posiada wielorakie podłoże taneczne, takie jak: Salsa (LA, NY, Cuban), Bachata (Dominican, sensual), Kizomba & Semba, Afrohouse & Kuduro, Tradycyjne Tańce Afrykańskie, Jazz, Broadway, West Coast Swing.

Absolwentka szkoły muzycznej, której wiedza i doświadczenie, pozwala na szersze spojrzenie na role muzyki w tańcu, jej rozumieniu i interpretacji.
Ukończyła szereg treningów instruktorskich kizomby organizowanych przez jedną z najbardziej rozpoznawalnych par w świecie kizombowym, czyli AfrolatinConnection. We wrześniu 2015 roku ukończyła w Lizbonie „Semba Speciality Course” organizowany przez Maestre Pechu (nazywanego ojcem kizomby w Europie) oraz jego partnerkę Vanessę. Agnieszka ukończyla również trzy poziomy szkolenia dla instruktorów „Ginga Intensive Course", gdzie wiedza skupiona była na tańcach i ruchach afrykańskich, w szczególności „ginga ladies”.

Nieustannie szkoli się i doskonali w różnych stylach, jednak jej pasją są zdecydowanie tańce Afrykańskie, zarówno tradycyjne jak i nowoczesne.

Agnieszka, razem z ówczesnym partnerem tanecznym od 2011-2015 roku prowadziła formację taneczną Hot Steps występującą na największych festiwalach i wydarzeniach w Polsce, a w latach 2013 - 2015 formację bachatową Ladies Project.

Od roku 2015 Agnieszka jest też certyfikowanym trenerem w międzynarodowym projekcie World Hug Dance Project, prowadząc zespoły w choreografiach AfrolatinConnection, Sousa Brothers, Fantastic 4, Paula Loreiro.

Od 2018 roku Agnieszka prowadzi własny ogólnopolski projekt Ginga Ladies Project Poland. Obecnie trwa druga edycja projektu.

Agnieszka - główne sukcesy:

- Afrolatin Connection Bootcamp Show 2014
- 1 miejsce Africadancar Poland 2014 & 2015 – reprezentacja Polski podczas międzynarodowych finałów Africadancar
- 1 miejsce Bachata Stars Poland 2011, reprezentacja Polski na Bachata Stars Europe, Grand Canaria 2011,
- 1 miejsce Afrocuban Festival w kategorii Kizomba 2012,
- 1 miejsce Konkurs Choreografii Salsowej w 2012 roku z formacją Combo Cubano.
- 1 miejsce Primavera Salsa Open w kategorii Salsa Show Style 2010 i 2011 z formacją Combo Cubano,
- Grand Prix Primavera Slasa Open 2011 z formacją Combo Cubano,
- 1 miejsce Konkurs Choreografii Salsowej w 2011 roku z formacją Combo Cubano,

Agnieszka Algemissel - video

 

Facebook Posts

4 hours ago

MA-Semba.pl, Agnieszka & Maciek

Today is Maciek's Birthday!
Great dancer! Wonderful person! The best partner!
Maciek, all the best for you!!!
... Zobacz więcejDalej

Zobacz na Facebooku