Taniec orientalny – 01.06 warsztatowo

Zmysłowość, kobiecość i temperament, a to wszystko okraszone orientalną nutą 💃💃💃

Taniec orientalny (belly dance, taniec arabski, raqs sharqi), powszechnie znany pod nazwą taniec brzucha, to taniec dla wszystkich kobiet bez względu na wiek, sylwetkę i doświadczenie taneczne. Jest uważany za najbardziej zmysłowy taniec, który umożliwia tancerce wyrażenie swojej kobiecości i temperamentu. Nie należy się jednak dać zmylić nazwie, gdyż ruchów samym brzuchem istnieje w tym stylu zaledwie kilka. W tańcu orientalnym pracuje całe ciało i wszystkie mięśnie – od głowy, szyi, ramion i rąk, po biodra, klatkę piersiową i nogi.

=====INFORMACJE ORGANIZACYJNE=====
➤ TERMIN: 01.06.2019 (sobota)
➤ CZAS: 11:00-14:15
➤ KOSZT: 50 zł (cena dla 1 osoby)
➤ INSTRUKTOR: Zuzanna Borowczyk
➤ POZIOM ZAAWANSOWANIA: poziom open

➤ ZAPISY: FORMULARZ REJESTRACYJNY

★ ze względu na ograniczoną ilość wejść obowiązuję kolejność wpłat
★ płatności można dokonać gotówką w biurze studio lub przelewem na konto:

Agnieszka Kowalska
14 1090 1476 0000 0001 3254 9570
Ul.1-go Maja 12/4
19-400 Olecko
W tytule przelewu prosimy wpisać: "Taniec orientalny 01.06"

★ w przypadku rezygnacji z warsztatów wcześniejsza wpłata przepada. Można jednak odsprzedać swoje miejsce innej osobie.

Elementem charakterystycznym tego stylu są izolacje poszczególnych części ciała przy jednoczesnym płynnym ruchu rąk i całej sylwetki. I to właśnie nad taką techniką będziemy pracować podczas warsztatów. Poznamy podstawowe ruchy belly dance, m. in.:
- akcenty biodrami, dropy, klucze,
- ósemki biodrami w poziomie i pionie,
- shimmy,
- technika pracy rąk, klatki piersiowej i włosami,
- fale,
- i inne 🙂

Połączymy je w kilka kombinacji treningowych a na końcu nauczymy się krótkiej choreografii do muzyki arabskiej, aby całkowicie wczuć się w klimat tańca brzucha.

Izolacje ciała to ruchy wykorzystywane we wszystkich stylach tanecznych, dlatego warto poznać sposoby ich poprawnego wykonywania nawet jeśli na co dzień tańczymy do zupełnie innej muzyki:) Technika tańca wyuczona podczas zajęć belly dance idealnie nadaje się do wykorzystania w stylach sensualowych, tj. bachata czy kizomba. Jako, że tak się składa, że instruktorka jest również zapaloną bachaterą to z pewnością przekaże kilka cennych wskazówek jak ulepszyć swój styling przy tańcu w parze.

Kilka słów o prowadzącej:

Zuzanna Borowczyk – tancerka, która pasji tanecznej podporządkowuje całe swoje życie prywatne. Często sama się śmieje, że: “Nie mogę, mam wtedy tańce” to chyba najczęściej powtarzane przez nią zdanie w odpowiedzi na wszelkie nietaneczne plany. Taniec brzucha odkryła w wieku 15 lat podczas wakacji w Turcji i zaraz po powrocie zaczęła szukać takiego kursu. W 2012 r. wstąpiła do poznańskiej formacji tańca orientalnego Sogdiana, w której występuje do dzisiaj podczas pokazów oraz konkursów w Polsce i zagranicą. Ma na swoim koncie również kilka sukcesów w kategoriach solowych, m. in.:
- II miejsce w kategorii Belly Dance Fusion (Oriental Dreams Festival 2018 Kraków),
- II miejsce w kategorii Belly Dance Oriental (Stars Oriental Dance Cup 2018 Poznań),
- II miejsce w kategorii Belly Dance Fusion (European Golden Cup 2019 Praga).

Nieodłącznym elementem w rozwoju swoich umiejętności tanecznych jest według niej próbowanie różnych stylów. Sama przez kilka lat należała również do formacji dancehallowej, a od ponad roku możecie ją spotkać na roztańczeniach bachatowych i kizombowych. W tańcu kładzie nacisk na technikę, musicality oraz świadomość własnego ciała.

★ Uczestnik wydarzenia organizowanego przez Studio Tańca Art of Move (kursy, warsztaty, imprezy itd.) przyjmuje do wiadomości, że udział w wydarzeniu jest równoznaczny z udzieleniem zgody na nieodpłatne fotografowanie, filmowanie lub dokonywanie innego rodzaju zapisu jego osoby podczas wydarzenia oraz rozpowszechnianie tych materiałów i wykorzystywanie ich przez Studio Tańca Art of Move.

Brak komentarzy.

Skomentuj