Afrohouse & Kuduro // warsztaty z Manuelą – 16.06 – odbyły się

Po dłuższej przerwie, na poznański parkiet wraca Manuela. Kto nie poznał Manueli będzie miał taką okazję podczas warsztatów już 16.06.

� TERMIN: 16.06.2018
� CZAS: 12:00 - 15:15
� KOSZT: 60 zł (3h)
� POZIOM: poziom open

�MIEJSCE: ul. Górna Wilda 81
�WYŚLIJ ZGŁOSZENIE: FORMULARZ REJESTRACYJNY

� PŁATNOŚĆ: Ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązuje kolejność wpłat. Płatności można dokonać gotówką w biurze studio lub przelewem na konto:

Bank BZWBK
14 1090 1476 0000 0001 3254 9570
Ul.1-go Maja 12/4
19-400 Olecko
W tytule przelewu prosimy wpisać: "AFROHOUSE & KUDURO 16.06"

*W przypadku rezygnacji z warsztatów wcześniejsza wpłata przepada. Można jednak odsprzedać swoje miejsce innej osobie.

Czego możecie się spodziewać?

Podczas zajęć Manuela przekazuje i oczekuje w zamian sto procent energii. Kładzie nacisk zarówno na genezę kroków i ich technikę, jak i na dobrą zabawę i nabranie świadomości własnego ciała. Pragnie szerzyć współczesny taniec afrykański i pokazać, że nie oznacza on jedynie "tradycyjny", ale także "nowy, uliczny".

Kim jest Manuela? Poniżej kilka słów o niej:

MANUELA MARSAL CABITANGO:
W połowie Polka, w połowie Angolka.

Jedna z pierwszych i nielicznych instruktorek kuduro i afro-house w Polsce. Członkini i choreografka afrykańskiej rewii tanecznej Mulemba! z Warszawy, z którą zakwalifikowała się do półfinału programu "Mam Talent!". Instruktorka festiwalu Kuduromania ‒ jedynego w Europie festiwalu tanecznego poświęconego współczesnym stylom tańca afrykańskiego, ze szczególnym uwzględnieniem wywodzących się z Angoli kuduro i afro-house'u. Autorka jedynej dotąd w Polsce pracy naukowej dotyczącej kuduro (Kuduro. Próba charakterystyki zjawiska z perspektywy antropologii tańca).

Taniec pojawił się w jej życiu wraz z nauką chodzenia. Pomimo silnego powiązania ze współczesnym tańcem afrykańskim, pierwsze sukcesy rozpoczęły się z tańcem towarzyskim, a później szeroko pojętym tańcem ulicznym, z którego kształciła się pod okiem licznych instruktorów z kraju i zagranicy. Niepowtarzalny styl "dopieszczała" zdobywając umiejętności takich technik tanecznych, jak: pantsula, soukous, coupé décalé, ndombolo, azonto, czy taniec tradycyjny z Gwinei. Wiedzę zawdzięcza tancerzom z całego świata: Pele Gae i Sello Modiga/ Real Action Pantsula (RPA), Blaya (Brazylia), Dúnia Pachecó (Angola), Guyguy Ndakiza (Demokratyczna Republika Konga), Alain Nca (Kamerun), Chipper Inter (Wybrzeże Kości Słoniowej), Mohamed Kouyaté (Gwinea), Janča Jay (Czechy).

Do zobaczenia.

Brak komentarzy.

Skomentuj