Agnieszka Algemissel

Paweł Zwanzig i Agnieszka Algemissel: tancerze, instruktorzy i choreografowie z ponad 8-letnim stażem tanecznym, odpowiedzialni za stworzenie nurtu kizombowego i bachatowego w Poznaniu. Wyszkolili pokolenia świetnie tańczących ludzi w obydwu stylach, którzy następnie mogli stawiać własne kroki w dalszej eksploracji świata tanecznego. Jest to ich największa wizytówka. Swój sukces zawdzięczają wieloletniemu doświadczeniu nie tylko w tańcu, ale także technikach dydaktycznych. Zajęcia z nimi to czas spędzony na świetnej zabawie i nauce, przy zachowaniu dyscypliny oraz metodologii uczenia tak potrzebnej w edukacji tanecznej.
Obydwoje są absolwentami szkół muzycznych, co dodaje ich zajęciom szerszego spojrzenia na taniec jako interpretacja muzyki.

Jako jedyni w Polsce ukończyli szereg treningów instruktorskich kizomby organizowanych przez jedną z najbardziej rozpoznawalnych par w świecie kizombowym, czyli AfrolatinConnection. W 2014 roku podczas Dance Fusion Festival wystąpili wspólnie z AfrolatinConnection w ich choreografii.

O jakości tej pary świadczy wielorakie podłoże taneczne (Salsa, Bachata, Kizomba, Jazz, Broadway, West Coast Swing), jak i sukcesy w poszczególnych tańcach:
- 1 miejsce Africadancar Poland 2014,
- 1 miejsce Bachata Stars Poland 2011, reprezentacja Polski na Bachata Stars Europe, Grand Canaria 2011,
- 1 miejsce Afrocuban Festival w kategorii Kizomba 2012,
- 1 miejsce Konkurs Choreografii Salsowej w 2012 roku z formacją Combo Cubano.

Dodatkowo Agnieszka Algemissel:
- 1 miejsce Primavera Salsa Open w kategorii Salsa Show Style 2010 i 2011 z formacją Combo Cubano,
- Grand Prix Primavera Slasa Open 2011 z formacją Combo Cubano,
- 1 miejsce Konkurs Choreografii Salsowej w 2011 roku z formacją Combo Cubano,
Paweł Zwanzig:
-  1 miejsce Primavera Salsa Open w kategorii Rueda  de Casino z formacją Salsa Bar 2010 i 2011,
- Grand Prix Primavera Salsa Open 2010 z formacją Salsa Bar.

Paweł Zwanzig i Agnieszka Algemissel od 2011 roku prowadzą formację taneczną Hot Steps występującą na największych festiwalach i wydarzeniach w Polsce.
Agnieszka dodatkowo od 2013 roku prowadzi formację bachatową Ladies Project.

Agnieszka Algemissel i Paweł Zwanzig - video

 

Facebook Posts

Zapraszam 3.12 w niedziele do Poznania. Start o 13 więc można zdążyć i z innego miasta... a w sobotę jest impreza kizombowa to i wczesniej można poszaleć. ... Zobacz więcejDalej

Babsky Projekt // Afryka Dzika - kizomba, semba, ginga 03.12

Grudzień 3, 2017, 1:00pm - Grudzień 3, 2017, 9:15am

Drogie Panie, #Afryka #Ginga #Kizomba #Semba To warsztaty przeznaczone dla wszystkich ladies, które chciałyby popracować nad afrykańskimi ruchami, afrykańskim feelingiem. Każda Pani, która ta...

Zobacz na Facebooku