Agnieszka Algemissel

Agnieszka - tancerka z ponad 10-letnim stażem tanecznym, i ponad 7- letnim stażem instruktorskim, odpowiedzialna za stworzenie nurtu kizombowego i bachatowego w Poznaniu oraz jego rozwój w Polsce. Wyszkoliła pokolenia świetnie tańczących ludzi w obydwu stylach, którzy następnie mogli stawiać własne kroki w dalszej eksploracji świata tanecznego.
Posiada wielorakie podłoże taneczne, takie jak: Salsa (LA, NY, Cuban), Bachata (Dominican, sensual), Kizomba & Semba, Afrohouse & Kuduro, Tradycyjne Tańce Afrykańskie, Jazz, Broadway, West Coast Swing.
Absolwentka szkoły muzycznej, której wiedza i doświadczenie pozwala na szersze spojrzenie na role muzyki w tańcu, jej rozumieniu i interpretacji.
Ukończyła szereg treningów instruktorskich kizomby organizowanych przez jedną z najbardziej rozpoznawalnych par w świecie kizombowym, czyli AfrolatinConnection. Występowała również z nimi wielokrotnie na scenie. We wrześniu 2015 roku ukończyła w Lizbonie „Semba Speciality Course” organizowany przez Maestre Pechu (nazywanego ojcem kizomby w Europie) oraz jego partnerkę Vanessę. Nieustannie szkoli się i doskonali w różnych stylach, jednak jej pasją są zdecydowanie tańce Afrykańskie, zarówno tradycyjne jak i nowoczesne.
Agnieszka, razem z ówczesnym partnerem tanecznym od 2011-2015 roku prowadziła formację taneczną Hot Steps występującącą na największych festiwalach i wydarzeniach w Polsce. W latach 2013 - 2015 formację bachatową Ladies Project.
Od roku 2015 Agnieszka jest też certyfikowanym trenerem w międzynarodowym projekcie World Hug Dance Project, prowadząc zespoły w choreografiach AfrolatinConnection, Sousa Brothers, Fantastic 4, Paula Loreiro.

 

Agnieszka główne sukcesy:

- Afrolatin Connection Bootcamp Show 2014
- 1 miejsce Africadancar Poland 2014 & 2015 – reprezentacja Polski podczas międzynarodowych finałów Africadancar
- 1 miejsce Bachata Stars Poland 2011, reprezentacja Polski na Bachata Stars Europe, Grand Canaria 2011,
- 1 miejsce Afrocuban Festival w kategorii Kizomba 2012,
- 1 miejsce Konkurs Choreografii Salsowej w 2012 roku z formacją Combo Cubano.
- 1 miejsce Primavera Salsa Open w kategorii Salsa Show Style 2010 i 2011 z formacją Combo Cubano,
- Grand Prix Primavera Slasa Open 2011 z formacją Combo Cubano,
- 1 miejsce Konkurs Choreografii Salsowej w 2011 roku z formacją Combo Cubano

[gallery_bank type="images" format="masonry" title="true" desc="false" responsive="true" animation_effect="bounce" album_title="true" album_id="47"]

 

Facebook Posts