Agnieszka Algemissel

Agnieszka - tancerka z ponad 10-letnim stażem tanecznym, i ponad 7- letnim stażem instruktorskim, odpowiedzialna za stworzenie nurtu kizombowego i bachatowego w Poznaniu oraz jego rozwój w Polsce. Wyszkoliła pokolenia świetnie tańczących ludzi w obydwu stylach, którzy następnie mogli stawiać własne kroki w dalszej eksploracji świata tanecznego.
Posiada wielorakie podłoże taneczne, takie jak: Salsa (LA, NY, Cuban), Bachata (Dominican, sensual), Kizomba & Semba, Afrohouse & Kuduro, Tradycyjne Tańce Afrykańskie, Jazz, Broadway, West Coast Swing.
Absolwentka szkoły muzycznej, której wiedza i doświadczenie pozwala na szersze spojrzenie na role muzyki w tańcu, jej rozumieniu i interpretacji.
Ukończyła szereg treningów instruktorskich kizomby organizowanych przez jedną z najbardziej rozpoznawalnych par w świecie kizombowym, czyli AfrolatinConnection. Występowała również z nimi wielokrotnie na scenie. We wrześniu 2015 roku ukończyła w Lizbonie „Semba Speciality Course” organizowany przez Maestre Pechu (nazywanego ojcem kizomby w Europie) oraz jego partnerkę Vanessę. Nieustannie szkoli się i doskonali w różnych stylach, jednak jej pasją są zdecydowanie tańce Afrykańskie, zarówno tradycyjne jak i nowoczesne.
Agnieszka, razem z ówczesnym partnerem tanecznym od 2011-2015 roku prowadziła formację taneczną Hot Steps występującącą na największych festiwalach i wydarzeniach w Polsce. W latach 2013 - 2015 formację bachatową Ladies Project.
Od roku 2015 Agnieszka jest też certyfikowanym trenerem w międzynarodowym projekcie World Hug Dance Project, prowadząc zespoły w choreografiach AfrolatinConnection, Sousa Brothers, Fantastic 4, Paula Loreiro.

 

 
Agnieszka główne sukcesy:

- Afrolatin Connection Bootcamp Show 2014
- 1 miejsce Africadancar Poland 2014 & 2015 – reprezentacja Polski podczas międzynarodowych finałów Africadancar
- 1 miejsce Bachata Stars Poland 2011, reprezentacja Polski na Bachata Stars Europe, Grand Canaria 2011,
- 1 miejsce Afrocuban Festival w kategorii Kizomba 2012,
- 1 miejsce Konkurs Choreografii Salsowej w 2012 roku z formacją Combo Cubano.
- 1 miejsce Primavera Salsa Open w kategorii Salsa Show Style 2010 i 2011 z formacją Combo Cubano,
- Grand Prix Primavera Slasa Open 2011 z formacją Combo Cubano,
- 1 miejsce Konkurs Choreografii Salsowej w 2011 roku z formacją Combo Cubano

Agnieszka Algemissel i Paweł Zwanzig - video

 

Facebook Posts

Unable to display Facebook posts.
Show error

Due to recent changes in the Facebook API it is unfortunately no longer possible to display posts from Facebook Groups. Please see this page for more information.