Kizomba dla początkujących – 21.09 P1

Kizomba jako taniec jest zjawiskiem niezwykle zmysłowym i romantycznym, opartym na bliskiej relacji partnerów i świadomości własnego ciała. Dzięki prostym krokom i umiarkowanej dynamice prowadzenia zyskuje coraz większe grono miłośników, nawet wśród osób, które wcześniej nie miały do czynienia z tańcem.

Na czym polega kizomba, skąd się u nas wzięła i co takiego skrywa, że raz poznana nie pozwala o sobie zapomnieć? Tego dowiecie się na kursie w naszym studio.

Styl tańca stworzony w Angoli w latach '70. W Angoli ten styl jest tak popularna jak salsa na Kubie czy bachata na Dominikanie, a tańczy się go w sposób zmysłowy, delikatny i w bardzo bliskim trzymaniu. W prowadzeniu Kizomba przypomina tango z wyraźnym podziałem ról partnerki i partnera. co w rezultacie tworzy emocjonalny koktajl jakiego nie można zaznać w żadnym innym stylu. Muzyka zrodziła się z połączenia dwóch stylów: semby (prekursora samby) i zouk, poprzez dodanie nowoczesnych rytmów. Od niedawna pojawia się na salsowych parkietach równie często jak bachata czy cha cha cha i z roku na rok ma coraz większe grono zwolenników.

Start: 21.09 godz. 19:30

Instruktorzy: Agnieszka Algemissel i Paweł Zwanzig

Nie zwlekaj z zapisami bo ilość miejsc w grupie ograniczona.

Kizomba - video

Brak komentarzy.

Skomentuj