Bachata dla początkujących – 24.09 P1

Bachata to rodzaj muzyki i tańca, powstały na przedmieściach Santo Domingo z połączenia dominikańskiego merengue oraz kubańskiego bolero. Rytmiczna, gitarowa muzyka w powiązaniu ze zmysłowym ruchem ciała oraz bliskim kontaktem partnerów tworzy niezwykle zjawiskową kompozycję.

Bachata jest tańcem ulicznym (socjalnym), nie skupia się więc na idealnych liniach w ciele, ani kątach układania stóp czy rąk. Kluczem do jej poznania i opanowania jest nauka prowadzenia oraz podążania, czyli swego rodzaju niewerbalnej komunikacji obojga tancerzy. Charakter tańca zależy wyłącznie od partnerów i może przyjąć zarówno formę szalonej zabawy, jak i delikatnej, intymnej gry.

BACHATA dla par to regularny kurs, przeznaczony dla osób, pragnących zgłębić jej tajniki, od technicznych podstaw zaczynając, na skomplikowanych kombinacjach swojej ulubionej wkrótce odmiany kończąc. Zajęcia nakierowane są na naukę prowadzenia (przez partnerów) i podążania (przez partnerki), rozwijając jednocześnie pamięć ruchową oraz stopniowo przygotowując ciało do bardziej zaawansowanych kroków i figur.

Kurs ułożony jest w taki sposób, by już po 8 zajęciach swobodnie czuć się w trakcie tańca na parkiecie, dzięki kreatywnemu łączeniu poznanych elementów, czyli własnej improwizacji. Kolejne poziomy wtajemniczenia pozwalają odbyć wędrówkę po różnych odmianach bachaty, nauczyć się podążania za muzyką oraz wyrobienia nawyków poprawiających kulturę tańca.

Świeżutki kurs dla początkujących zaplanowaliśmy na: 24 września o godz. 18:00

Miejsce: AoM ul. Górna Wilda 81

Instruktorzy: Maria Dobrowolska i Radosław Wojtyła

Maria Dobrowolska i Radosław Wojtyła - video

Brak komentarzy.

Skomentuj